Чи потрібно отримувати дозвіл на компресорне устаткування?

Перелік робіт та обладнання для експлуатації якого потрібно отримувати дозвіл на виконання робіт (експлуатацію такого устаткування) обумовлено постановою Кабінету міністрів України № 1107 від 26.10.2017 року (зі змінами та доповненнями): Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

У тексті Постанови відсутнє компресорне устаткування, як таке, для експлуатації якого, або для виконання технічного обслуговування на якому потрібно отримувати дозвіл (див. Додаток 2 та Додаток 3 до постанови).

Опосередковано таким пунктом можна вважати п. 17 Додатку 3 до Порядку, який потребує отримання Дозволу при експлуатації або технічному обслуговуванні посудин, що працюють під тиском більше 0,05 МПа.

Текст документу: 17. Посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа.

Поводження із посудинами, що працюють під тиском обумовлено нормативно-правовим актом з охорони праці НПАОП 0.00-1.59-87 Правила безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Цей нормативний акт присутній у офіційному показчику нормативно-правових актів з охорони праці за номером 38 у останній редакції показчику від 10.07.2017 р.. Таким чином вказаний НПАОП 0.00-1.59-87 є єдиним діючим нормативно-правовим актом з охорони праці, що обумовлює правила при поводженні із посудинами, що працюють під тиском.

У тексті НПАОП 0.00-1.59-87 Правила безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском зазначено, що його дія не розповсюджується на:

П. 1.1.3. п. 14: Правила не распространяются на части машин, не представляющие собой самостоятельных сосудов (корпуса насосов или турбин, цилиндры двигателей паровых, гидравлических, воздушных машин и компрессоров), не отключаемые, конструктивно встроенные (установленные на одном фундаменте с компрессором), промежуточные холодильники и масловлагоотделители компрессорных установок, воздушные колпаки насосов.

Таким чином, з точки зору нормативно-правових актів, що діють на даний момент на території України компресорне устаткування не розглядається як «посудина, що працює під тиском», відповідно це устаткування та проведення робіт на ньому не потребує отримання дозволу на провадження робіт із підвищеною небезпекою.

Вверх