Робота на персональному комп’ютері, є одним з шкідливих виробничих факторів, який завдає шкоди здоров’ю офісного персоналу. У всьому світі, використання ПК на робочих місцях, які ще 5 років тому не комплектувалися комп’ютерами, призводить до значного зростання дрібного виробничого травматизму та появи різних професійних захворювань.
Основна робота служби охорони праці в офісі, повинна бути сконцентрована на профілактиці професійних захворювань серед офісного персоналу. У процесі діяльності нашого «Центру охорони праці RACIO.», Ми виробили ряд професійних порад, як зменшити шкідливі впливи, пов’язані з використанням комп’ютерів вашим персоналом.
Основні проблеми із здоров’ям, обумовлені впливами комп’ютерів і периферійної техніки, виникають в результаті кумулятивного травматичного ефекту, пов’язаного з тривалістю роботи за ПК. Ефект отримав назву кумулятивного тому, що до певного моменту, до досягнення якоїсь критичної маси, він майже не проявляється зовні. Тобто зір може триматися на рівні 100% відсотків кілька років і потім різко, за кілька місяців впасти на 15-20 відсотків. Той же ефект спостерігається із захворюваннями опорно-рухового апарату.
Не слід забувати і про загальний рівень втоми, який накопичуючись, в підсумку призводить до стресу або, що ще гірше, до психологічних розладів. Не дарма кажуть: «Згорів на роботі» або «перегорів». Будьте напоготові. Якщо симптоми втоми, зберігаються після тривалого нічного відпочинку – це говорить про те, що незабаром можливий «кумулятивний» прорив, який приведе до стресу.
Як же пом’якшити впливу на персонал зовні приємно, але все ж агресивною офісного середовищаИ Ось 10 простих кроків, як забезпечити здорову робочий простір:
10 простих кроків, як забезпечити здорову робочий простір:
1. Пам’ятайте про «тунельний синдром» зап’ястя та кисті. Встановіть на комп’ютер простий таймер, який буде нагадувати вам, про необхідність робити перерву, звільнивши себе від миші і клавіатури. Робіть під час перерви просту гімнастику – рухи кистями, як ніби ви миєте руки.
2. Відрегулюйте стіл і крісло. Ваші руки, передпліччя і плечі повинні бути повністю розслаблені. Ваше тіло витрачає величезну кількість енергії на підтримку незручної пози в перебігу дня.
3. Уникайте відблисків на моніторі комп’ютера. Це найбільш поширена причина втоми очей.
4. Працюйте зі світлим фоном екрану. При роботі з інформацією на світлому або білому фоні очі втомлюються менше.
5. Розташуйте монітор і вихідні документи, так щоб вони були приблизно на однаковій відстані від ваших очей. Використовуйте утримувачі документів, в безпосередній близькості від монітора.
6. Так як ваші очі при роботі з монітором постійно використовують одне і те ж фокусна відстань, час від часу переводите погляд убік і фокусуйте його на далекому об’єкті – дереві за вікном, хмарі або просто найдальшому предметі у вашому кабінеті.
7. Періодично міняйте положення тіла протягом дня.
8. Клавіатура повинна бути розташована на комфортному рівні перед вами. Важливо забезпечити належну висоту ліктя, яка дозволяє тримати руки з прямими зап’ястями.
9. Важливо бути повністю розслабленим під час роботи на комп’ютері. Постійна напруга шийно-плечового пояса може призвести до мікротравм.
10. Гарне крісло або стілець, значно знижує ризик болю в попереку. Ергономічне крісло забезпечує зручну підтримку для попереку і таким чином розвантажує її.
Використовуючи ці прості поради, поряд з дотриманням норм охорони праці та пожежної безпеки, ви у багато разів знизите ризик виникнення виробничої травми, нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання у вашому офісі.