Падіння під час виконання робіт та їх наслідки

3 Серпня 2017

Дивно, але факт залишається фактом – понад 16 відсотків усіх нещасних випадків під час виконання своїх професійних обов’язків викликані падіннями. Ця статистика змушує по-новому подивитися на такі, банальні з погляду повсякденного використання речі, як поверхня, геометрія робочого простору та взуття.

Падіння на робочому місці бувають двох видів: падіння на поточному поверхні переміщення і падіння з поточної поверхні на інший рівень. Падіння на одному рівні, як правило, відбуваються при спотикань про нерівності поверхні або геометрію проходу, прослизання підошви взуття в результаті недостатнього зчеплення з поверхнею. Падіння з рівня на рівень відбуваються, як правило, при падінні з сходів, як приставних, так і маршових, або при падінні з рівня виконання робіт на нижні поверхи.

Допомогти вам розібратись?

Отримати консультацію

Обидва види цих виробничих травм можуть бути запобігти за допомогою організаційних і технічних заходів з охорони праці. Хоча аварії не легко передбачити, але цілком можна попередити їх виникнення. Скорочення кількості небезпечних дій і переміщень допоможе контролювати кількість подібного роду інцидентів.

Ведення журналів з охорони праці, проведення формальних вступних і первинних інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки, взаємодія із контролюючим органам з охорони праці та пожежної безпеки повинні бути пріоритетними завданнями інженера з охорони праці та служби охорони праці в цілому.

Такі приземлені завдання, як пошук способів зниження ймовірності ковзання по поверхні, оптимізація геометрії проходів, попередження про різницях в рівні і можливості падіння з висоти – ось основні завдання інженера з ОП. Адже тільки після того, як такі небезпеки будуть усунені і мінімізовані, тільки після цього можна говорити про реальну боротьбу з травматизмом.

Нещасний випадок на виробництві?

Отримати консультацію

Ось тільки деякі, з реальних заходів обережності, які можна зробити, щоб уникнути нещасних випадків при падінні:

1. Усі розливи рідин і мокрі поверхні повинні негайно локалізуватися і забиратися. Найнебезпечнішими з погляду охорони праці та промислової безпеки є залишкова вологість поверхні, яка з одного боку не може бути ідентифікована візуально, а з іншого боку створює досить слизьку поверхню для падіння.

2. Стежте, щоб усі пішохідні доріжки у виробничому приміщенні і проходи в офісі були вільні. Будь-яка зміна геометрії звичного маршруту – це потенційна причина виробничої травми.

3. У разі, якщо потрібно доходити до предмета, який знаходиться на деякій висоті, завжди використовуйте безпечну драбину. Ніколи не використовуйте для цієї мети стільці або столи, а тим більше випадкові поверхні і предмети.

4. При перенесенні вантажів переконайтеся, що ношений вантаж не утрудняє вам оглядовість. Також занадто важкий вантаж може змішати центр вашої тяжіння і внаслідок цього значно збільшити шанси падіння.

5. Усі проходи, проїзди і доріжки повинні бути достатньо освітлені. Достатньо, але не надмірно. Занадто яскраве освітлення одних ділянок в порівнянні з іншими може призводити до зниження гостроти зору при переході із зони в зону з різними світловими режимами.

6. Завжди носіть хорошу міцну взуття, на неслизькою підошві. Ми не завжди можемо вплинути на стан поверхні, по якій йдемо, але у нас завжди є можливість вибирати те, що у нас при цьому на ногах. Збільшення тертя між підошвою взуття і поверхнею, по якій ви переміщується значно знижує ризик ковзання, а значить травм.

Зворотний дзвінок

Ви можете замовити зворотний дзвінок або консультацію з нашим фахівцем. Ми зв’яжемося з вами протягом однієї години і відповімо на всі наші запитання.

Написати нам
Надіслати резюме
Падіння під час виконання робіт та їх наслідки

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Швидка допомога з охорони праці при нещасному випадку на виробництві.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Замовити - Аутсорсинг охорони праці

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.