Первинний інструктаж на робочому місці: програми проведення та відповідальні

3 Серпня 2017

Перш ніж новий співробітник почне виконувати свої обов’язки, він повинен бути проінструктований про умови своєї роботи. Треба розуміти, що первинний інструктаж – це не навчання робочим навичкам, оскільки співробітник і так вже розуміє, чому саме він повинен буде займатися. До завдань цієї бесіди відноситься пояснення працівникові тих правил, які він зобов’язаний дотримуватися. Первинний інструктаж з охорони праці необхідний, щоб в подальшому забезпечити безпеку співробітника при проведенні робіт. Нерідко можна почути питання про те, як слід інструктувати підлеглого і коли проводиться первинний інструктаж. Таке заняття проводять з людиною або групою, які повинні приступити до роботи – тобто, безпосередньо перед початком виконання обов’язків.

Розібратися в видах інструктажів допоможе наш короткий ролик:

Варто врахувати, що проведення первинного інструктажу фіксується у відповідному журналі, який повинен бути правильно оформлений і заповнений. Якщо ви хочете переконатися в правильності ведення вашої документації, то можна скористатися послугою “Аудит з охорони праці“.

Допомогти вам розібратись?

Отримати консультацію

За якими програмами проводиться первинний інструктаж?

Бесіда не повинна складатися з декількох розмитих пропозицій, недбало сказаних начальством. Існують спеціальні програми. Кожна програма первинного інструктажу на робочому місці пишеться і створюється на підставі типових програм з охорони (безпеки) праці або розробляються “з нуля”. Таким чином, в програмі містяться основні поняття безпеки під час роботи.Не варто думати, що програма проведення первинного інструктажу з охорони праці єдина для всіх. Для кожної сфери діяльності складаються свої програми. Документацію розробляє або керівник підприємства, або фахівці спеціально підготовлені і відповідають за безпеку. Будь-яка програма первинного інструктажу є чітко вивіреної і відповідає стандартам.

У програму первинного інструктажу з охорони праці входять відомості про:

  • наявне обладнання;
  • робочій процес;
  • підготовку робочого місця;
  • інструкції з профілактики травмонебезпечних ситуацій.

Для токаря, прибиральниці, програміста, електромонтажника є спеціалізовані інструктажні програми.

Потрібна консультація з охорони праці?

Поговорити з фахівцем

Хто проводить первинний інструктаж з охорони праці?

Ще одне питання, яке нерідко цікавить керівництво підприємств і компаній, – хто проводить первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці. У стандартах присутня чітка відповідь на це питання: заняття з інструктажу зобов’язана проводити людина, що безпосередньо керує роботами. У багатьох компаніях є свої інструктори, в обов’язки яких поставлений контроль за дотриманням безпеки. Найчастіше, на великих підприємствах це окрема ставка, а в маленьких компаніях така посада є поєднаною.

Написати нам

Зворотний дзвінок

Ви можете замовити зворотний дзвінок або консультацію з нашим фахівцем. Ми зв’яжемося з вами протягом однієї години і відповімо на всі наші запитання.

Написати нам
Надіслати резюме
Первинний інструктаж на робочому місці: програми проведення та відповідальні

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Швидка допомога з охорони праці при нещасному випадку на виробництві.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Замовити - Аутсорсинг охорони праці

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.