Випадок або планування? Профілактика нещасних випадків на виробництві.

3 Серпня 2017

Звичайний день у продовольчому гіпермаркеті в одному з міст України закінчився трагічно, коли один з відвідувачів цієї торговельної мережі звалився на прямо на автомобільній стоянці. На щастя, поряд з потерпілим співробітником виявилися два інженерно-технічні працівники, які змогли надати йому першу долікарську допомогу, поки неотложка прибула на місце події.

Ці двоє чоловіків, які незадовго до цього пройшли спеціальне навчання з охорони праці – а саме тренінг по наданню першої долікарської допомоги, по суті врятували життя власному клієнту.

Цей інцидент, як і багато інших нещасних випадків на виробництві, служать живим нагадуванням того, як підприємства всіх форм власності повинні забезпечувати проведення інструктажів з охорони праці, а особливо – спеціального навчання з охорони праці.


Допомогти вам розібратись?

Отримати консультацію


СТАТИСТИКА З ПІДГОТОВКИ ПЕРСОНАЛУ В УКРАЇНІ

Статистика свідчить про те, що менш 10 відсотків найманого персоналу в Україні проходять своєчасні інструктажі з охорони праці. Тільки кожне восьме підприємство має розроблену документацію з охорони праці – положення з охорони праці, накази з охорони праці, інструкції по спеціальностях і видах робіт, програми інструктажів та журнали інструктажів з охорони праці – вступних та на робочому місці. І з цих підприємств вміють правильно користуватися цими процедурами тільки половина. У решти підприємств – документи з охорони праці просто є. У кращому випадку директор підприємства і інженер з охорони праці (або особа, яка виконує обов’язки інженера з охорони праці за сумісництвом) пройшли спеціальне навчання з загальних питань охорони праці та отримали відповідні посвідчення.

При такій сумній статистиці, говорити про будь-якої комплексної роботи – розробки системи управління охороною праці, впровадження на підприємствах програм з профілактики виробничого травматизму, на жаль, не доводитися. В Україні ніхто не готує своїх співробітників не те, щоб до надання допомоги собі і товаришам по службі, у разі виникнення аварійної або надзвичайно ситуації, що вже казати про допомогу стороннім людям.

У США, наприклад, співробітників багатьох компаній навчають розпізнавати ознаки зупинки серця, проводити штучне дихання і непрямий масаж серця, навчають як діяти в тих чи інших аварійних ситуаціях. На спеціальних курсах з охорони праці слухачі вчаться ідентифікувати захворюваня, травми, розпізнавати шокові стани, надавати першу медичну допомогу. Крім того, на тих же курсах персонал навчають шинування переломів, надання допомоги під час нападу астми або епілептичного нападу, боротьбі з асфіксичні станами та усунення сильних кровотеч.

Нещасний випадок на виробництві?

Отримати консультацію

Навчання складається з практичних занять з охорони праці та долікарської допомоги, так і з онлайн-курсу і може бути завершено співробітниками в зручний для них час з наданням сертифікатів з охорони праці. Слухачам пропонуються як друковані, так і цифрові сертифікати, що дозволяє підприємствам швидко і зручно перевірити стан сертифікації всіх співробітників.

Хто знає, чим би закінчився вищеописаний нещасний випадок, станься він на стоянці звичайного українського підприємства, а не спільного американо-українського холдингуИ Тільки грамотне навчання з питань охорони праці, впровадження виробничої культури техніки безпеки на місцях, дозволило уникнути трагедії. Але до таких стандартів в галузі охорони праці в Києві, та й в цілому по Україні ще дуже далеко.

Зворотний дзвінок

Ви можете замовити зворотний дзвінок або консультацію з нашим фахівцем. Ми зв’яжемося з вами протягом однієї години і відповімо на всі наші запитання.

Написати нам
Надіслати резюме
Випадок або планування? Профілактика нещасних випадків на виробництві.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Швидка допомога з охорони праці при нещасному випадку на виробництві.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Замовити - Аутсорсинг охорони праці

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.