Травма на виробництві

3 Серпня 2017

Офіційні дані профспілкових організацій показують, що від нещасних випадків на виробництві та травм страждає від 7 000 до 12 000 чоловік на рік. При цьому члени профспілки впевнені, що реальні цифри набагато більші. Приховування несприятливих ситуацій вигідно для роботодавця –  ніяких позапланових перевірок. А ось для співробітника вигоди немає ніякої, навпаки, при значних травмах можна залишитися як без роботи так і без компенсації.

Виробнича травма – це будь-яка шкода, що завдано організму під час робочого процесу, а так само профзахворювання та отруєння. До виробничих травм також належать випадки, які сталися під час виконання доручень поза постійним місцем роботи, наприклад, під час відрядження або в спецтранспорті, виділеному для доставки персоналу в встановлені місця.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТРАПИЛАСЯ ТРАВМА?

Основні обов’язки постраждалої особи – це доповісти про те, що сталося, самостійно або за допомогою свідка, свого безпосереднього керівника. Безпосередній керівник повинен вжити заходів щодо транспортування хворого в лікувально-профілактичний заклад або викликати швидку допомогу.

Допомогти вам розібратись?

Отримати консультацію

ОФОРМЛЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ТРАВМИ

Після цього потрібно протягом 1 доби із моменту настання нещасного випадку повідомити про те, що сталося Держпраці. Також протягом доби на підприємстві необхідно сформувати комісію з розслідування нещасного випадку. Комісія формується наказом. До складу комісії входить керівник підприємства, представники юридичної служби та (або) служби охорони праці та представник Держпраці. Загальна кількість членів комісії не обмежена законом, але мінімальна кількість членів – 3 особи. До складу комісії не може бути включений керівник потерпілого, так як він є зацікавленою особою.

Якщо нещасний випадок спричинив за собою смерть або стійку втрату працездатності потерпілого, такий інцидент розслідується спеціальною комісією. Спеціальна комісія формується Держпраці, до складу такої комісії входить 1 представник роботодавця. Якщо мова йде про отруєння, то для розслідування нещасного випадку запрошують працівника «Санепідемстанції».

Комісія знайомиться з матеріалами нещасного випадку (НВ): довідкою з медустанови про травму і стані хворого, письмовими поясненнями свідків НВ, а також проводять слідчі дії на місці, де стався інцидент.

Не пізніше, ніж через 10 днів комісія повинна затвердити акт про нещасний випадок на виробництві, а також встановити ступінь вини потерпілого, керівництва та причини, що призвели до травмування людей. Про винесене рішення доводиться до відома потерпілому або його представникові. Потерпілий може відмовитися від підписання акту комісії, якщо він не згоден з результатами розслідування. В такому випадку це рішення можна оскаржити в судовому порядку. Підставою для виплати при виробничій травмі є довідка з лікарні і складений акт за формою Н 1.

Нещасний випадок на виробництві?

Отримати консультацію

ЯКІ ВИПЛАТИ ПОКЛАДЕНІ ПРИ ВИРОБНИЧУ ТРАВМУ?

Нещасні випадки на виробництві, які спричинили за собою зниження працездатності або смерть співробітника, компенсуються у такому порядку (список зроблених виплат):

  • Одноразова допомога в разі повної втрати професійної працездатності або смерті
  • Оплата лікарняного при виробничу травму до одужання / оформлення інвалідності
  • Пенсія по інвалідності, отриманої на виробництві або в зв’язку з профзахворюванням
  • Пенсія по втрати годувальника внаслідок травми або професійного захворювання
  • Допомога на дитину, який знаходиться на утриманні

Компенсація за виробничу травму регулюється згідно КЗпП. Призначена сума залежить від офіційно встановленої оплати праці та індексації.

Зворотний дзвінок

Ви можете замовити зворотний дзвінок або консультацію з нашим фахівцем. Ми зв’яжемося з вами протягом однієї години і відповімо на всі наші запитання.

Написати нам
Надіслати резюме
Травма на виробництві

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Швидка допомога з охорони праці при нещасному випадку на виробництві.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Замовити - Аутсорсинг охорони праці

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.