Три міфи про охорону праці та техніку безпеки

3 Серпня 2017

Міф № 1: Нещасний випадок на робочому місці є випадковим і непередбачуваним.

Один з найнебезпечніших міфів. Саме він дозволяє роботодавцю заперечувати необхідність створення служби охорони праці, залучення інженера з охорони праці, інструкцій з розробку охорони праці, проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки. Роботодавець замість того, щоб взяти на себе зобов’язання з управління ризиками в галузі охорони праці, робить крок назад від такої відповідальності. Насправді подібна позиція роботодавця, просто перекладає відповідальність з нього на його працівників, які повинні в цьому випадку самі піклується про свою безпеку. При цьому статистика травматизму наполегливо свідчить, що на підприємствах де проводиться робота з охорони праці нещасні випадки відбуваються на 80 відсотків рідше.

Допомогти вам розібратись?

Отримати консультацію

Міф № 2: Цього ніколи не траплялося тут раніше, тому й далі не трапиться.

За статистикою найбільш часто нещасні випадки відбуваються з працівниками, які тільки почали свою трудову діяльність (зі стажем роботи до 2-х років) і з працівниками, які вже давно виконують цю роботу (зі стажем роботи понад 14 років). Перший тип нещасних випадків відбувається від того, що молодий працівник ще недостатньо вивчив всі вимоги охорони праці на даному робочому місці. Другий тип нещасних випадків відбувається те того, що працівник занадто добре вивчив вимоги охорони праці на даному робочому місці. І більше того – тепер він знає які з цих вимог дійсно працюють, а які можна вважати формальністю. На жаль, формальність іноді ставати сумною реальністю.

Міф № 3: У нас є інструкції, і ми навіть розписуємося в журналах.

На жаль, на багатьох підприємствах вся робота служби охорони праці зводиться до банального збору підписів. Дуже добре, якщо при цьому працівникам дадуть почитати якісь роздруківки з інтернету, які на даному підприємстві називають інструкціями, але таке трапляється вкрай рідко. У підсумку ми маємо три негативних тенденції на подібного роду об’єктах.

Тенденція 1 – Оманливий спокій.

Роботодавцю здається, що раз підписи в журналах з’являється, то питання з охороною праці вирішене. Про те, що питання охорони праці може сягати далі формальної паперової роботи він не замислюється. А так як проблема вже вирішена, то сама постановка завдання – «А чи все у нас гаразд з охороною праціИ» На даному підприємстві не можлива. Та все у нас в порядку.

Тенденція 2 – Правовий нігілізм.

Система управління охороною праці не даремно називається саме системою. Всі документи з охорони праці, починаючи від положень, закінчуючи інструкціями, програмами і порядками, пов’язані. Строчка одного документа припускає наявність іншого і так далі. У результаті всі документи представляють із себе замкнуту, автономну правову систему. Викачані з інтернету зразки документів потребують серйозної адаптації, як під конкретне підприємство, так і під поточне вимога законодавства. Але: «Адже у нас на підприємстві вже є інструкції, навіщо нам ще якісь папірці. Цього достатньо ». Пробити подібного роду аргументи досить складно.

Потрібна консультація з охорони праці?

Поговорити з фахівцем

Тенеденція 3 – Ілюзія дії замість самої дії.

Співробітникам, які звикли просто розписуватися раз на півроку в нудних журналах, вже важко прищепити якусь виробничу культуру. Кожен рядок інструкцій і порядків написана чиєсь кров’ю. Якщо цього не пояснили на самому початку роботи, то потім складно донести дорослим людям, сенс тих чи інших паперів з папки «Охорона праці». Замість цього часто можна почути: «Так давайте вже розпишемося і пішли». Дивно, але при візиті до лікаря, ніхто з них не говорить: «Доктор, та давайте вже рецепт, і я пішов».

Найнебезпечніший тип бездіяльності – усвідомлена, підтверджена попереднім сприятливим досвідом бездіяльність. І на жаль, вчитися такий керівник буде, тільки після того, як хтось із його співробітників заплатить за його правовий нігілізм власним здоров’ям.

Зворотний дзвінок

Ви можете замовити зворотний дзвінок або консультацію з нашим фахівцем. Ми зв’яжемося з вами протягом однієї години і відповімо на всі наші запитання.

Написати нам
Надіслати резюме
Три міфи про охорону праці та техніку безпеки

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Швидка допомога з охорони праці при нещасному випадку на виробництві.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Замовити - Аутсорсинг охорони праці

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.