Всесвітній день охорони праці

3 Серпня 2017

Щорічно світ відзначає День охорони праці. Він святкується 28 квітня, починаючи з 1989 року. День охорони праці в Україні також відзначають на багатьох виробничих підприємствах та в установах.

Сьогодні охорона праці на підприємстві є питанням особливої важливості. Відзначати свято прийнято не просто формально. Складається наказ про проведення дня охорони праці, де прописується програма всіх заходів, проводяться зустрічі з експертами по техніці безпеки, семінари, перевірки готовності до аварійних ситуацій. Можливо і проведення конкурсів з врученням переможцям нагород.

Допомогти вам розібратись?

Отримати консультацію

ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Щоб не допустити створення аварійної або позаштатної ситуації під час роботи на виробництві, необхідно грамотно підходити до питань трудової безпеки.

Уникайте виробничих травм на робочому місці

Тому в День охорони праці варто приділити місце атестації співробітників, можливо, навіть з проведенням позапланової перевірки знань. Але це тільки одна з можливих пропозицій. Заходи можуть бути різними, однак існує правило: цей день не повинен випадати на вихідні. Не можна також поєднувати заплановані заходи з охорони праці зі святковими днями, чим грішать деякі керівники. На вихідних та у свята співробітники повинні відпочивати вдома.

Тому всі заходи, присвячені охороні праці, слід проводити в робочий час. Фахівці радять відвести під проведення дня охорони праці на підприємстві або четвер, або середу – тобто, середину тижня, коли робоча активність найбільш висока.

Потрібна консультація з охорони праці?

Поговорити з фахівцем

Заходи охорони праці на підприємстві

Про те, як провести день охорони праці, керівництво повинно подбати завчасно і не тільки вивісити наказ, але і скласти план заходів.

До переліку святкових заходів можна включити:

  • перевірки умов праці або комплексний аудит з охорони праці;
  • проведення лекції з трудової безпеки;
  • конкурси серед кращих працівників;
  • проведення заняття із застосування захисних засобів на виробництві.

Ніхто не забороняє в план заходів з охорони праці на підприємстві ввести й спільні конкурси з співробітниками інших підприємств, чия діяльність знаходиться в цьому ж сегменті. А щоб урочистість дня змогли відчути всі працівники, можна завчасно виготовити плакати, прикрасити приміщення. Програма проведення дня охорони праці може бути насиченою, але головне – щоб заняття і семінари не виявилися нудними. Тому варто подумати над тим, як зробити виступи практичними та корисними. Співробітники повинні розуміти, що компанія дбає, насамперед, про них та їхню безпеку, а не намагається поставити чергову галочку у річному плані корпоративних заходів.

Зворотний дзвінок

Ви можете замовити зворотний дзвінок або консультацію з нашим фахівцем. Ми зв’яжемося з вами протягом однієї години і відповімо на всі наші запитання.

Написати нам
Надіслати резюме
Всесвітній день охорони праці

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Швидка допомога з охорони праці при нещасному випадку на виробництві.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Замовити - Аутсорсинг охорони праці

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.