Як зареєструвати навантажувач? Покрокове керівництво.

13 Грудня 2019
За частотою запитів, що надходять у нашу компанію, питання: «Ви надаєте послуги з реєстрації навантажувачів?» входить якщо не в п’ятірку, то точно в десятку найбільш популярних.
У цій статті ми спробуємо провести вас крок за кроком через всі процедури, пов’язані з реєстрацією спецтехніки на прикладі звичайного вилочного навантажувача.Як тільки ваше підприємство придбало навантажува, разом з новими можливостями у вас з’явилися і нові обов’язки. Перша з них це його реєстрація. Оскільки вилочний навантажувач це один із випадків вантажної техніки – з повним переліком механізмов, що підлягають реєстрації можна ознайомитись у розділі І пункт 2 Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів НПАОП 0.00-1.83-18.Завантажити текст документа

Отже, РЕЄСТРАЦІЯ НАВАНТАЖУВАЧА.

Етап 1

До того моменту, як ви заплатите гроші постачальнику, уточніть, щоб в процесі угоди у вас на руках були такі документи:
  • договір купівлі-продажу (або будь-який інший документ, що доводить законність появи у вас навантажувача);
  • паспорт на навантажувач або інструкція з його експлуатації;
  • якщо навантажувач виготовлений в період з 2004 по 2011 рік – сертифікат відповідності;
  • якщо навантажувач виготовлений пізніше 2011 року – декларація його відповідності «Технічному регламенту безпеки машин» (затвердженого постановою КМУ України від 30.01.2013 р. № 62). Відповідно до п.8 даного технічного регламенту, декларація на відповідність складається виробником до введення машини в експлуатацію.
У разі відсутності одного з цих документів відновлення або розробка ляже вже на ваші плечі.

Етап 2

Після того як навантажувач перейшов у вашу власність, вам, як його новому власнику необхідно провести з ним дві процедури.2.1. Експертизу на відповідність технологічного транспортного засобу нормативно-правовим актам з охорони праці.2.2. Технічний огляд (ТО) навантажувача.Даними процедурами займаються фахівці Експертно-технічного центру (ЕТЦ).Для проведення Експертизи і ТО потрібно подати заявку в ЕТЦ, укласти з ними договір на дані послуги.Заявка в експертно-технічний центр на проведення експертизи навантажувача. Завантажити Заявка в експертно-технічний центр на проведення технічного огляду навантажувача. ЗавантажитиПісля оплати рахунків (в рахунок на проведення ТО вже входить виготовлення бланків ТО і вартість номерних знаків, які ви отримаєте після реєстрації (див. Етап 5) – спеціалісти ЕТЦ виїжджають до вас для проведення експертизи та технічного огляд.В результаті ви отримуєте:
  • Висновок експертизи на відповідність технологічного транспортного засобу нормативно-правовим актам з охорони праці.
  • Акт технічного огляду.

Етап 3

Подаємо всі зібрані документи в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).Перелік документів для подачі:1) Заявка в Держпраці. (Додаток 1 до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.)Заявка в Держпраці на реєстрацію навантажувача. Завантажити.2) Свідоцтво про державну реєстрацію підприємства – завірена копія;3) Документи, що підтверджують правомірність придбання технологічного транспортного засобу. (Договір купівлі-продажу – завірена копія (див. 1 Етап)4) Наказ про призначення посадової особи відповідальної за безпечну експлуатацію та технічний стан технологічного транспортного засобу – завірена копія. (Призначається керівником підприємства, відповідальний повинен пройти навчання в навчальному центрі з отриманням посвідчення згідно «Правилам охорони праці під час експлуатації навантажувачів» НПАОП 0.00-1.83-18»).Приклад наказу про призначення відповідального за технічний стан і безпечну експлуатацію навантажувачів. Завантажити.5) Експлуатаційна документація – завірена копія.(Паспорт на навантажувач / Інструкція з експлуатації (див. 1 Етап)6) Документи, що підтверджують оплату вартості бланків, номерних знаків і послуг за проведення технічного огляду. (див. 2 Етап) Для підтвердження необхідно зробити завірену копію договору з ЕТЦ на проведення ТО і прикласти завірену копію платіжки про сплату рахуноку до даного договору).7) Сертифікат відповідності / декларація про відповідність – завірена копія. (див. 1 Етап)8) Акт технічного огляду – оригінал. (див. 2 Етап)9) Позитивний висновок експертизи на відповідність технологічного транспортного засобу нормативно-правовим актам з охорони праці України – оригінал. (див. 2 Етап)

Етап 4

Подача документів в Центр надання адміністративних послуг.Після збору всіх документів (див. 3 Етап), їх необхідно подати в Центр надання адміністративних послуг (далі вони передаються в Держпраці для реєстрації). Особі, якій доручається подавати документи, при собі потрібно мати:
  • паспорт;
  • довіреність на право представляти інтереси компанії в Центрі надання адміністративних послуг;
  • пакет документів (див. 3 Етап).
Термін реєстрації становить 25 днів.

Етап 5

Отримання відповіді.По закінченню 25 днів, в Центр надання адміністративних послуг приходить відповідь з Держпраці. Якщо відповідь позитивна, то вам видадуть реєстраційні номери і Свідоцтво про реєстрацію вашого навантажувача.

Етап 6

Отримання Талону технічного огляду.Щоб отримати Талон технічного огляду, необхідно пред’явити Свідоцтво про реєстрацію (див. 5 Етап) експерту ЕТЦ, який здійснював ТО вашого навантажувача. На підставі свідоцтва він виписує Талон технічного огляду технологічного транспортного засобу. Тепер ваш навантажувач зареєстрований!Якщо у вас немає часу займатися реєстрацією вашого навантажувача, компанія RACIO. може зробити це за вас. Для всіх хто вирішив йти в цю процедуру самостійно, нижче за посиланням ви можете скачати покрокову інструкцію по реєстрації навантажувача із зазначенням термінів і витрат на послуги державних органів.Завантажити: Покрокову інструкцію реєстрації навантажувача
Зворотний дзвінок

Ви можете замовити зворотний дзвінок або консультацію з нашим фахівцем. Ми зв’яжемося з вами протягом однієї години і відповімо на всі наші запитання.

Надіслати резюме
Як зареєструвати навантажувач? Покрокове керівництво.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Швидка допомога з охорони праці при нещасному випадку на виробництві.

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.

Замовити - Аутсорсинг охорони праці

Ми зв’яжемося з вами протягом 15 хвилин, щоб уточнити усю необхідну інформацію за вашим запитом.